Bob a Bobek

králíci z klobouku

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY:

Třída Bob a Bobek se nachází v prvním patře budovy školky. Sousedí se třídou Víla Amálka, se kterou mají společnou šatnu. Dále má každá třída svůj samostatný vchod. Po vstupu do třídy Bob a Bobek se děti ocitnou v prostoru, kde po pravé straně mají dílničku (ponk), koutek s přírodninami, malý koberec na stavění z kostek a také vstup do umývárny a na toalety. Ostatní (středový) prostor je se stolečky a skříňkami s drobnými manipulačními předměty, didaktickými pomůckami a výtvarným koutkem. Po levé straně je kuchyňka s výdejním okénkem na svačiny a obědy a vozíček s kelímky a neustálým dostatkem tekutin. Prostor se stolky přechází v hernu s kobercem a skříněmi, kde mají děti věci k odpolednímu odpočinku (matrace, deky, polštáře a prostěradla). Po obvodu herny jsou dále skříňky s hrami a hračkami, dětská kuchyňka a klávesy.

ORGANIZACE DNE:

6:00 – 6:45 - scházení dětí ve třídě U Krtka

6:45 – 8:15 - přechod dětí do třídy Bob a Bobek – volná hra, individuální práce s dětmi,      příchod ostatních dětí

8:15 – 8:30 - pohybová chvilka

8:30 – 9:00 - hygiena, svačina

9:00 – 9:45 - řízená činnost

9:45 – 11:45 - pobyt venku

11:45 – 12:15 - hygiena, oběd, odchod dětí po obědě domů, příprava na odpočinek

12:15 – 13:45 - odpočinek

13:45 – 14:00 - hygiena, svačina

14:00 – 15:30 - odpolední hry, postupné rozcházení dětí

15:30 – 16:30 – odchod do třídy U Krtka, rozcházení dětí, konec provozu MŠ

Pro školní rok 2023/2024 je do třídy zapsáno 21 dětí (9 děvčat a 12 chlapců), z toho 14 předškoláků. Třídními učitelkami jsou Bc. Petra Petrová a Marie Kolářová. Na třídě je také asistentka pedagoga Angela Jandová, která bude dopomáhat předškolnímu chlapci po odkladu školní docházky.

Naše rituály pro školní rok 2023/2024

Uvítací rituální říkanka:

Dobré ráno, dobrý den,

dneska máme krásný den.

Máme ruce na tleskání

a nožičky na dupání.

Dobré ráno, dobrý den,

dneska si to užijem!

Rituál při stolování:

Talířek je kulatý, polévka je horká,

ale já se nespálím, do polévky foukám.

Každé jídlo ochutnám, ať vím,

jestli rád ho mám.

Pusinko, už tiše buď,

přejeme si Dobrou chuť!