U RÁKOSNÍČKA

Charakteristika třídy:

Třída Rákosníček je třída umístěná v prvním patře mateřské školy na konci chodby. Jde o třídu světlou, která působí velmi útulně a má tvar písmene L. Svým uspořádáním třída plně splňuje potřeby dětí. je zde část s linem, kde jsou umístěny stolečky určené k tvořivým činnostem a stolování, dále je zde dětský koutek s přírodninami a dílnička s ponkem. Druhá část třídy je pokryta kobercem, kde je po obvodu rozmístěn nábytek a zde mají děti možnost cvičit,odpočívat, hrát si se stavebnicemi, kuchyňkou, panenkami, atd... Na třídu navazuje umývárna s toaletami, která je průchozí do dětské šatny. V umývárně má každé dítě svůj ručník, který je označen značkou dítěte. Do šatny se dá jít také přímo ze třídy. V šatně má každé dítě opět své místo označené svoji značkou, jsou zde informační nástěnky pro rodiče a také prostor pro výtvarné výrobky dětí.

Materiální podmínky:

Třída u Rákosníčka je esteticky a vkusně vybavena pěkným a účelovým nábytkem. Materiální vybavení je velmi pestré a dostačující. Hračky a pomůcky jsou uloženy tak, aby byly dětem dobře dostupné a mohly s nimi bezpečně manipulovat. V zadní části třídy jsou umístěny police s úložnými prostory pro molitanové matrace a deky s polštářky. Každé dítě má svůj ukládací prostor pro lůžkoviny označený svojí značkou. Ve třídě je také přírodninový koutek, čtenářský koutek, dětský ponk a výtvarný ateliér. Třída je vybavena elektronickým klavírem.

Organizační podmínky:

Provoz třídy u Rákosníčka začíná v 6:45 a končí v 15:00 odpoledne, kdy děti odchází do třídy u Ferdy mravence a následně do třídy u Krtka, kde provoz mateřské školy v 16:30 končí. Každé ráno se děti budou scházet v 6:00 ve třídě u Krtka odkud si je paní učitelky v 6:45 odvedou do svých tříd.

6:45 – 8:00 volná hra dětí

8:00 – 8:30cvičení a pohybové hry

8:30 – 8:45 svačina

8:45 – 9:30 řízená činnost

9:30 – hygiena a příprava na odchod ven

9:45 - 11.45 pobyt venku

11:45 – 12:15 oběd, odchod dětí po obědě, příprava na odpočinek

12:15 – 14:00 odpočinek, svačina

14.00 - 16.30 doplňková řízená činnost, volná hra, odcházení dětí domů

Každou nepřítomnost omluvte na emailové adrese msplanaomluvenky@seznam.cz nebo na tel. čísle 739 091 843, děkujeme za spolupráci :-)

Třídní pedagogové pro rok 2023/2024: Mgr. Veronika Poulová, Bc. Lucie Richterová, DiS.

Asistent pedagoga: Alena Čadilová

RITUÁLY NAŠÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK2023/2024

Pro úklid

Znělka z pohádky Rákosníček doplněna o říkanku:

Každá hračka má své místo,

ať tu máme hezky čisto.

My to všechno dobře víme,

po hraní si uklidíme.

Na talíři jídlo mám,

aspoň trochu ochutnám.

Pusinko, už tiše buď,

a všem přeji dobrou chuť!

Na mytí rukou

Celý den si ruce hrají,

všechno možné osahají.

Také boty nazouváme,

špinavé pak ruce máme.

Copak rukám pomůže

a tu špínu přemůže?

Voda, mýdlo, umyvadlo,

to je správné zaklínadlo!

Při odchodu ven

Než ze třídy odejdeme,

tak se ještě napijeme.

Dojdeme se vyčůrat,

ať si můžem v klidu hrát.

Na ztišení

Tiše, tiše, ježek spí,